Kohtumised uute ja vanade sõpradega

posted in: Uncategorized | 0

Loomulikult on suvi see aeg, kus on kõige parem pildistada ja seda eriti väljas. Nii tore on näha, kuidas tuttavate pered kasvavad ja mul on võimalus juba selle pere kolmandat beebit pildistada. Kõiki kohtumisi ma ei saa näidata, sest klient on kuningas ja ma austan nende soove. Aga omad nunnud tuleb ka pildile püüda :).

Päikesepaistes kootud sokid…

posted in: Uncategorized | 0

Olen üritanud sel suvel teadlikult oma kätele rohkem puhkust anda.Tunnistan, et ma ei saa sellega hästi hakkama, sest mõtteid on palju ja ega just põnevatest asjadest ära ka öelda taha. Aga ikkagi…Siiski on valminud erinevaid kudumeid, sest kohalik vanasõnagi ju ütleb: “Päikesepaistes kootud sokid on talvel eriti soojad”. Ja kleitide õmblemine on alati põnev – eriti lendlevad, satsidega ja üdini naiselikud. Samade tunnustega sai õmmeldud ka üks vest, sest ega siis vest ei tähenda alati villasest lõngast kootud liibuvat riideeset :). Katsetasin esimest korda elus õmmelda šamaanitrummile kotti, minu nägemust näeb pildil. Ka argisemad kleidid on olnud töös. Eriti vahva oli õmmelda sebra pildiga kleiti – nii ägeda kanga puhul pole mõtet keerulisi lõikeid teha, sest lihtsusest peitub võlu :).

 

 

Magamistoa uuendus

posted in: Uncategorized | 0

Sama palju nagu mulle meeldib õmmelda, kududa, heegeldada ja pildistada, siis meeldib mulle ka sisustada. Aegsade jooksul soovid ja vajadused muutuvad ning nüüd oligi kord magamistoa käes. Meie magamistuba on nii väike, et tänapäevaste ehitusreeglite kohaselt magame me panipaigas :). Kuna tegu on ilmselt kõige pimedama toaga majas ja mina tahan valgust, siis panime seina heleda tapeedi. Voodi sai keeratud teistpidi, nii sai riidekapi ette pisut rohkem ruumi. Lakke riputasime uue lambi- algselt valge lamp sai kaetud pitsiga. Ilus suur peegel annab toale ruumikust juurde. Voodi kohale meisterdasime lihtsa riiuli. Vaiba heegeldasin juba varem ning mannekeen (kes tööst vabal ajal elab magamistoas) sai endale selga toa värviga sobivama “kleidi”. Kuna kõik meie pere lapsed on järgemööda selles toas maganud, siis nende pildid on ka aukohal. Ja loomulikult ei saanud ma selle kõigega üksi hakkama, ikka Jarno abiga.

 

Unistus

posted in: Uncategorized | 0

Ma olen juba aastaid soovinud endale koju mõnda vanaaegset puhvetit, aga tõde on see, et mitte mingi nipiga üks puhvet meie kööki ei mahu. Nii et tegelikult olin selle mõttega juba vaikselt leppinud. Aga siis nägin Tuba & Taburet poes vitriinkapi ülemist osa ning silme ette tekkis kohe pilt sellest, millisena ja kuidas see minu kodus olema peaks. Kuna Eliise kiitis mu mõtet, siis endalegi üllatuseks sai see kapp poest kaasa võetud. Seekord katsetasin kriidivärvi Autentico Versante, aga läksin karestamisega nii hoogu, et lõpuks oli kapp ikkagi 20 tükiks lahti võetud ja korralikult üle lihvitud ehk et oleks sobinud ka tavalisem värv. “Jalad” lõikas Jarno voolujoonelisemaks- nii sobib see seinale paremini. Kapi tagaseinale panin roosilise tapeedi. Kui kapp seina sai, siis oli tunne nagu see oleks kogu aeg seal olnud – ju siis oli õige koht :).

Veel kleite

posted in: Uncategorized | 0

Kevad ja suvi on ilmelised ajad. Saan teha seda, mida ma tõeliselt armastan ehk õmmelda kleite – küll kooli lõpetamiseks, küll niisama inimeste rõõmuks, küll väikesele Mariale tema vanaema kangavarudest retrohõngulisi sitsikleite. Ja eriline preemia on see, kui oma laps lõpetab kooli kiituskirjaga ning samal päeval särab kolm koolilõpetajat minu õmmeldud kleitides. 

Kleidid

posted in: Uncategorized | 0

Selle kevade märksõna on ilmselgelt kleidid. Tuleb tunnistada, et see tegelikult mulle väga meeldib. Põhiliselt on töös koolilõpukleidid, aga mitte ainult. Ka tulevase lõpetaja vanaema tahab sellel päeval hea välja näha. Lisaks kleitidele on valminud veel seelikuid, kotte ning heegeldatud mütse, aga nagu näha, siis mõned asjad rändavad nii ruttu ära, et ei jõua pildilegi.

Käib töö ja vile koos

posted in: Uncategorized | 0

Kuigi postitusi ei tule nagu seeni peale vihma, siis töö ikka käib. Üritan nüüd üles panna enamus tehtud tööd ja tegemised. Natuke on olnud aega ka enda peale mõelda – nii sai endale õmmeldud kaks pluusi ning kootud uued soojad käpikud, kudumeid on läinud mitmeid toredaid inimesi soojendama, Eesti 100. sünnipäeva pidustusteks sai Eliise endale rahvusliku seeliku, ka tema nukule sai uus kleit õmmeldud, väikesele Atsile tegin selle eest, et ta nii nunnu on uued püksid ja pehme konna, Katrin sai uue kleidi, mis on tagant väikese “kiiksuga”. Ilusad riidejupid olen alles hoidnud ja nüüd sai nendest õmmelda paar väikest pluusi (lilleline on hetkel saadaval!). Ja minu kullakallis Helena sai ka pildi peale püütud – lapsevanemana on seda vahel raske tunnistada, aga ta on tõesti suureks saanud. Ning esimesed koolilõpukleidid on juba paberil kirjas, seega on mida oodata 🙂

 

Kuidas ma nädalavahetusel vaipa heegeldasin

posted in: Uncategorized | 0

Siin ei tule juttu nüüd silmuste arvust ega muust käsitööga sonduvat, aga lühidalt kokkuvõte arvude keeles. Kui ma reede õhtul 3 kilo trikoopaelaga koju jõudsin, siis loomulikult oli soov võimalikult ruttu heegeldamisega alustada. Ega sellise jämeda nööri heegeldamine just väga palju aega võta, aga ega ma nüüd ainult heegeldamisega ka tegelenud. Nii mahtus selle aja sisse veel 7 km matkamist metsas koos laste ja koeraga, korduvalt söögi valmistamist ja söömist muidugi ka, 7 suure tassitäie tee joomist, kaks korda ca 9-tunnist uneaega, kahel korral ahju kütmist, kolme masinatäie pesu pesemist ja restile kuivama panemist ning pärast veel pesu kokku lappamist, umbes 2 tundi legodega ehitamist, pere tungival soovil 1,5h kaubakeskuses ostlemist, 1200 teeküünlaümbrise üle lugemist (arvake, mitu korda sassi läks :)), 1 kord toidupoest vajaliku kraami koju toomist, tolmuimejaga põrandate puhastamist, lapse trennist koju toomist, 20 sõrmeküüne ja 20 varbaküüne lühemaks lõikamist. Noh, ja nipet-näpet veel muudki. Aga pühapäeva õhtuks oli meetrise läbimõõduga vaip valmis, kuigi viimase rea pidin üles harutama, sest esialgsest plaanist jäi umbes 2 meetrit paela puudu ning tuli leida teine lahendus. Nüüd on mul magamistoas uus ilus heegeldatud vaip.

2017

posted in: Uncategorized | 0

Läbi sai aasta 2017 – meetrite kaupa ilusaid kangaid sai kauniteks kleitideks õmmeldud ja sõrmede vahelt libises ohtralt värvilisi lõngakerasid, mis said mõnusateks kudumiteks kootud. Suur tänu kõigile, kes ikka ja jälle leiavad tee minuni, et saaksin teha seda, mida armastan ning oma loomingut Teiega jagada. Värskeid ideid uude aastasse!

Raamat

posted in: Uncategorized | 0

Mul on rõõm teatada, et enne jõule andsin välja oma esimese raamatu “Esimesed sõnad”. Ainueksemplari :). Pikka juttu selles raamatus polnud, aga olulised sõnad pisikese Ats Frode ja tema pere jaoks küll -armastus, ema , isa, Saskia (pere lemmikloom), reiv, glitter. Raamaton pehme, erinevate materjalidega (karv, tüll, kirjud kangad, värvilised paelad, tähtedega pärlid, fotod, litrid, puidust rõngad jne.), mis peaksid aitama maailma avastada. Pusimist oli küll raamatuga palju, kuid need emotsioonid, mida ma kingituse avamisel tagasi sain…korvasid kogu selle töö.

1 2 3 4 36